Sivilce Neden Oluşur

Yazar admin 17/09/2020 0 Yorumlar Cilt Bakımı,Yüz Bakımı,

 SİVİLCE NEDEN OLUŞUR? ETKENLERİ NELERDİR?

 

 

Akne sivilce ve lekeleri cinsiyet fark etmemekle birlikte çoğu insanın ortak problemidir. Genelde ergenlikle başlayan sivilce ve akne izleri, ergenlik, stres, sağlıksız beslenme, dış etkiler, cilt yapısı, hormon ve genetik faktörler gibi daha birçok sebepten kaynaklı deride artan yağ salgını ve gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur. Eksik veya düzensiz yapılan cilt bakımları da buna sebep olabilir.

 

 SİVİLCELERDEN KURTULMA YOLLARI NELERDİR?

 

Bu sivilce ve aknelerden kurtulmak için yolma, sıkma gibi elle müdahaleler kesinlikle yapılmamalıdır. Erken tedavi sivilceyi en aza indirmenin anahtarı olsa da kesinlikle akne ile oynamamalısınız. Bu cezbedici ancak sivilcenizi yolmaya ve sıkmaya başlarsanız, yalnızca enfeksiyonu yayma ve daha fazla iltihaplanma ve kızarıklık yaratma riskini alacaksınız.

 

Peki, güzel cildin sırrı nedir? Genler genel olarak katkıda bulunan ana faktör olarak kabul edilir ama kaliteli cilt bakım ürünleri ve rutin kullanım ile aşılamayacak cilt sorunu yoktur.

 

Gün içinde cilt yağlanabilir, kir ve toza maruz kalabilir. Cildin nefes alması adına, yapılan makyajı günün sonunda yüzümüzden arındırdığımızdan emin olmalıyız. Bakım için maske ve peeling gibi uygulamalardan önce yüz yıkama köpüğü, tonik, yüz temizleme mendilleri, doğal sabun gibi yöntemleri tercih edilerek biriken yağ, kir ve makyajdan cildinizi arındırın. Ancak sadece bu işlemler gözeneklerinize yerleşen kir ve yağları arındırmada ve temizlemede yeterli olmayabiliyor. Bu temizleme işlemini cildinizi yumuşatması ve gözeneklerinizi açıp derinlemesine temizleyebilmek ılık su ile destekleyerek kolaylıkla gözeneklerinizdeki birikintileri arındırmaya yardımcı olabilirsiniz.

 

Sizlere Burdao ailesi olarak sunduğumuz akne ve sivilce önleyici, giderici cilt bakım ürünlerinin yanı sıra şikâyetçi olduğumuz sivilce izlerine de çözümler bulunmaktadır.

Kullanıcıları tarafından memnuniyet sağlayan ve en çok tercih edilen Bioaqua PureSkin Akne Sivilce ve İz Maskesi ile hem sivilce ve aknelerinizden hem de arkasında bıraktığı izlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkündür. Son olarak nemlendirici desteği ile cildinize rahat temiz ve pürüzsüz bir nefes aldırabilirsiniz. Düzenli ve doğru yapılan bakımlarınız akne oluşumunu minimum seviyeye indirmenize yardımcı olur.

 

BİOAQUA PURE SKIN AKNE VE SİVİLCE İZ MASKESİ ÖZELLİKLERİ

 

İlk kullanımınızın ardından göreceğiniz bazı değişiklikler ve PureSkin Akne ve Sivilce İz maskesinin hedefledikleri;

Pürüzsüz ve aydınlık bir cilde ulaşmanızı sağlar,

Sivilce ve aknelerin tedavisinde yardımcı olur,

Sivilce ve aknelerin tedavisinde yardımcı olur,

Cildi uzun süre nemli kalmasını sağlar,

Yağlanmayı kontrol altına alır.

 

*Cildin pH değerini düzenler, yağ ve nem dengesini kontrol altına alarak, cildin fazla sebum üretmesini ve gözeneklerin tıkanmasını önler, sivilce ve akne oluşumunu engeller.

*Gözenekleri ve cildi sıkılaştırır.

*Su ihtiyacı karşılanan ve yoğun neme kavuşan cildin gözenekleri yağ ve kirden arınır, tazelenir ve berraklaşır.

*Bitki özleri, yoğun nem sağlayan doğal bitkisel kolajen, aydınlatıcı altın tozu, gözenekleri ve cildi sıkılaştıran aynı zamanda leke ve iz gidermede etkili C vitamini, sivilce ve akneler nedeniyle tahriş olmuş cildi yatıştırmayı sağlayan hamamelis (cadı fındığı) içerir.

 

 PURE SKIN SİVİLCE VE İZ MASKESİ KULLANIMI

 

Temizlenmiş cilde uygulayıp 15-20 dakika bekletin, maskeyi çıkardıktan sonra ciltte kalan ürünün fazlasını hafif bir masajla yedirin. Pürüzsüz ve aydınlık cildinizin keyfini çıkartın.

Akne Sivilce İz Maskesi Pure Skin Fiyatı: https://www.burdao.com/akne-sivilce-iz-maskesi

Bir yorum Yaz