El Ayak Bakımı

Yazar admin 17/09/2020 0 Yorumlar

Muhtemelen yüzünüzü temiz ve nemli tutmak için günlük bir programınız var. Peki ya çalışkan elleriniz ve ayaklarınız?

Eller ve ayaklarla ilişkili en büyük sorunlardan biri, sertlikle birlikte kuruluktur. Bunun nedeni, bu uzuvların vücudumuzun en fazla çalışan ve aşırı pozlanmış kısımları olmasıdır… ve ne yazık ki en çok ihmal edilen de!

 

Ellerinizi Temiz Tutmak

Doğal yağların cildinizden sıyrılmasını önlemek için ellerinizi shea yağı, zeytinyağı veya aloe Vera gibi nemlendirici maddeler içeren nemlendirici bir sabunla yıkayın.

 

Tırnakları Temiz Tutmak

Ellerinizi yıkarken kaliteli bir tırnak fırçası kullanarak tırnaklarınızın altını nazikçe ovalayın ve oraya yapışmış olabilecek kirleri temizleyin.

 

Ellerinizi Haftada Bir Pul Pul Dökün

Kuru, pürüzlü cildi parlatmak ve ellerinizi yumuşak ve sağlıklı tutmak için en az haftada bir el bakım maskesi kullanın.

 

El Kremleri ve El Maskelerini Düzenli Olarak Uygulayın

Gliserin, karite yağı ve doğal yağlar gibi yumuşatıcı maddeler içeren bir formül arayın. Sabah ellerinizi yıkadıktan sonra ve gece yatmadan önce burdao.com’dan aldığınız el bakım maskesini uygulayın.

 

Ev İşleri İçin Eldiven Giyin

Temizlerken, yıkarken ve bahçeyle uğraşırken eldiven giymeyi unutmayın.

 

Ayak Temizliği Nasıl Yapılır?

Ayaklarınızı (ve ayak parmaklarınızın arasını!) Bir bezle dikkatlice ve düzenli olarak yıkayın. Ayak parmakları dahil olmak üzere ayakları tamamen kuruladığınızdan emin olun.

Yıkadıktan sonra ayaklarınızı burdao.com’da satılan Ayak Maskesi Peeling uygulayın. Kuru cilt için özellikle kış aylarında günde birkaç kez Ayak Maskesi Peeling kullanabilirsiniz.

 

Ayaklar Hastalıklardan Etkilenir Mi?

Hamilelik, yaşlanma ve diyabetin tümü ayaklarınızı etkiler. Hamile kadınların ağırlığı ayakkabı bedeninin değişmesine neden olabilir, bu nedenle ayaklarınızı ölçün. Yaşlı kadınlar ayaklarının toplarındaki yastıklama yağının bir kısmını kaybeder; Daha fazla darbe koruması sağlayan ayakkabılar seçin. Şeker hastaları ayaklar ve alt bacaklarla ilgili ciddi rahatsızlıklar geliştirebilirler.

Kısacası el ve ayak bakımı -özellikle ellere nazaran çok daha az yapılan ayak bakımı; birincil olarak sağlımız sonrasında da güzellik ve estetik açısından oldukça önemlidir.

Bir yorum Yaz